BME FIEK Iparjogvédelmi képzés indul októberben a műegyetemi kutatók számára KFI KFI 2022.10.04.

BME FIEK Iparjogvédelmi képzés indul októberben a műegyetemi kutatók számára

A BME Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ szervezésében megvalósuló hat alkalmas FIEK Iparjogvédelmi képzés rövid áttekintést nyújt a szellemitulajdon-védelem rendszeréről, ezen belül az iparjogvédelmi oltalmi formákról, az oltalom megszerzésére irányuló eljárásokról és ezek alkalmazhatóságáról, a legfontosabb iparjogvédelmi információforrásokról. A képzés során a szakemberek gyakorlati példákon keresztül is bemutatják az oltalmak gazdasági szerepét. A képzésen történő részvétel ingyenes!

Az oktatást a FIEK iparjogvédelmi és üzletfejlesztési szakemberei magyar nyelven tartják, akik az oltalmi és eljárási jellegzetességek mellett a bevezetés szintjén rámutatnak az iparjogvédelmi oltalmak ipari alkalmazhatóságára is.

A képzés során az iparjogvédelmi szakemberek többek között a következő kérdéseket tisztázzák:
• Milyen oltalmi formák léteznek?
• Melyik oltalmi formát mikor érdemes választani?
• Milyen lépések előzik meg az oltalom bejelentését?
• Mi az a TRL és miért számozzák?
• Hogyan egyeztethető össze az akadémiai pálya (publikálás) és a piaci hasznosítás?
• Miben tud a FIEK BRIDGE szervezete segíteni a BME-s kutatóknak?

A képzés hibrid formában valósul meg, személyes jelenléttel a Z ép. 9. emeleti Tantermében várják a kutatókat. Online, belső egyetemi VPN hozzáféréssel itt lehet csatlakozni: Kattintson ide az értekezlethez való csatlakozáshoz

Képzési alkalmak:
-1.alkalom: október 17. 14:15 és 15:45 óra között